Ionian Sea island of Kefalonia emerald

The largest island in the Ionian Sea Kefalonia. Even in Greece 4. He was a great man. On the island only 5 I say we stay the night, You already know every inch unable to visit. How do we get to the island? Ankara-Istanbul, İstanbul-Atina ve oradan da Kefalonya’ya tam 3 We are changing aircraft. The girls were tired form. But this time I made sure that the well. They no longer accept the fatigue of the trip. whining on, are not told. activity books I took with me, They did not feel the need crayons me out of my bag. The effect of the short duration of the flight's wrong with that of course.

Havaalanına indikten sonra, kiralık aracımızla Sami’de kiraladığımız eve doğru yol aldık. Eucalyptus Apartments, Sami ve sorumlusu Mark (Evet Mark! Gallerli.) bizi çok sıcak karşıladı. Tuttuğumuz ev deniz kenarında, havuzlu bir site içerisindeydi.

ev

balkondan görünüm

Fotoğraflardan evi çok beğenmiştik ancak iki katlı olduğunu ikimiz de anımsamadık. Ters dubleks, yani giriş katında mutfak ve salon alt katlarda da odalar bulunuyordu. Ev genişlik olarak çok kullanışlıydı ancak hayatımda ilk defa bu kadar nemli bir evde yaşadım. Sanırım hemen yanı başımızda havuz ve denizin bulunması nedeniyle bu kadar nemliydi. Because the, 32 derecelik havaya rağmen, yerdeki herhangi bir ıslaklık saatlerce kurumuyordu. Ev çok serindi. Klima ihtiyacımız hiç olmadı. Evin hemen yan dairesinde Mark’ın ofisi bulunuyordu. Her sorumuza, her ihtiyacımıza içtenlikle yanıt verdi. Çok güzel yerel restoranlar önerdi. Ofisin terasında bulunan deniz şezlonglarını, şemsiyeleri, havuz oyuncaklarını vb. ihtiyacımız olan eşyaları istediğimiz zaman alabileceğimizi söyledi. Bazı plajlar organize olmadığı için, yanımızda taşıdıklarımız çok işe yaradı.

İlk akşamımızı Sami’de geçirdik. Faros Taverna’da yemeğimizi yedik.

Faros Taverna 2 Faros Taverna 1

Özlediğimiz lezzetlere kavuşunca yorgunluğumuz da kalmamıştı. The next day we spent in Sami today is very close to a beach. Agia Paraskevi Beach. Our deniz manzara was very nice as we lie on the sun loungers on the green grass. Moreover, you do not need an umbrella tree is also very. almost all of the stony beaches where we went in Kefalonia. But each was incredibly clear.

Ag. Paraskevi 1

Ag. Paraskevi 2 Ag. Paraskevi 3

Aggia Effimia, A small port town resembling Sami.

yellow boats Ag. Effimia 1 Ag. Effimia 2

Mark told us we could hire our own small boats from the harbor. We went to get information. 2 We booked for the day after. After taking the captain's half-hour course called Yellow boats to put the company could not be reached by car you can take your own boat. In fact, many islands have available in this application, We even see the island of Hvar in Croatia on our trip, but we did not dare. This time it was assumed.

As you proceed along the bay Aggie Effimia, Put tavern has a right almost to the end: Paradise Beach. He says he's good in the directory. We enjoyed the scenery and eat well.

Paradise beach tavern 3 Paradise beach tavern 2 Paradise beach tavern 1

For the rest of the day will take much more to Selin Un intense insisted we had the pool. They love the pool. we prefer to take a vacation at all inclusive hotels, Selin probably would not eject from the pool. Fortunately, so far we've never had such a choice.

The next day, Kefalonia and even as far as the list contained some were in one of the world's most famous beaches: Myrtos Beach. There are amazing views of the hill. Our Kaputaş resembles the Beach.

Myrtos top viewmyrtos closelyMyrtos deniz

He told us to go from small types of umbrellas and sand chairs Mark. Already the majority or sounded like or tent. However, you can hire loungers are also available. Good to go early. Crowd going. The sea was really unique myrtos. You can feel floated color transitions.

On the same day in the afternoon we came to my most favorite Assos. Already very close to Myrtos. Meanwhile narrow roads in Kefalonia, as in other Greek islands. a continuous ascent and descent current situation is lush and mountainous island.

IMG_9680

I went past the village Search in both liked both distracted. a tiny village in dozens of height. Mountain goats roam around. Adad much no place you can go and already. Hayat cold, quiet, unhurried and simple. They are happy about it I said to myself. After you've destroyed the happiness I thought it should not be linked too. If you prefer to be the happiest people, It would go here.

IMG_9601

Assos, sea ​​in a tiny village, which consists of a great combo and put a tiny strangled. liking to, I could not get enough of the look. All along I wanted to put a hundred hours. But hunger did not allow it. We shot at one of several restaurants on the seafront octopus and squid feast. My body wanting to swim, He did not remove himself from the chair. We spent the entire day at the beach after arriving in Assos ourselves. Koya sea looked lush green is covered with forests and it was very clear. We face after, swam, swam. The girls were also very pleasant place to go.

Assos 1 Assos 2 Assos 3

Derken arkamızdaki Cafe’den elinde buketi ve yakasındaki birkaç çiçekten ibaret olan sade gelinliğiyle İngiliz gelin ve hasır şapkası ve lacivert smokiniyle ona eşlik eden damat alkışlar içinde Cafe’de beliriverdi. Çok hoşlardı. Fotoğrafını çekmek isterdim aslında ama o an hem denizdeydim hem de kamerayı onlara doğru yöneltmek istemedim. Arabaya doğru ilerlerken sokak aralarında, eski evlerin önünde fotoğraflar çektik. Aradaki sokaklardan birinden, tanıdık Yunan ezgileri geliyordu. Gölgelere sere serpe uzanmış kediler gözleriyle bizi takip ediyor, bizse begonvil kaplı sokaklarda yürüyerek ilerliyorduk. Çok, çok güzeldi işte.

Assos eski evler Assos eski evler Assos liman çocuklarla beraber Assos butik otel

Ertesi gün Assos kadar, hatta daha da ünlü bir köye gittik: Fiskardo. Fiskardo, Kefalonya’nın ve dünyanın birçok yerinden gelen, jet sosyetinin buluştuğu bir liman. Her yer süper lüx yatlarla kaplı. Ambians Symi’yi anımsattı bana. Gündüz Fiskardo limanının hemen arkasındaki plajda denize girdik.

Fitzcardo plaj 1 Fitzcardo plaj 2

Tolga en çok bu plajı sevdi. Organize değil, ancak ağaçlar büyük gölgeler sağlıyor. Keyifli ve samimi bir plaj. Büfe olarak tanımlayacağım yerden, ısıtılmış ekmek arasında mozarella peyniri ve domatesli sandviçlerimizi alıp, afiyetle yedik. Büfede sürekli klasik jazz çalınıyor. Evde de sürekli olarak dinlediğimiz için çok hoşumuza gitti. Bu arada klasik jazz meraklısı olanlar için severek dinleyeceğiniz bir radyo önermek istiyorum. Tesadüfen keşfettiğimiz bir Yunan radyosu aslında: Chroma Radio. Dj yok. Aralıksız klasik jazz çalıyor. Ella Fitzgerald, Nat King Cole, Louis Armstrong en çok yer verdiği sanatçılardan. Belki seversiniz diye

Plaj sonrası Fiskardo’daydık. Buradaki tüm restoranlar ve dükkanlar çok şık. Bilinen Yunan tavernalarından çok uzak. Şık masa örtüleri ve masa takımları davetkar. Etraf çok kalabalık. Restoranlarda oturup yemek yiyen de var, bizim de sonradan tattığımız dondurmacıda dondurmasını yiyip etrafı kolaçan eden de. Tolga’nın doğumgünüydü ve yine LP rehberinin tavsiye ettiği restoranda deniz ürünlü spagetti, kızarmış barbun ve birkaç meze yedik. Spagettisinin ünlü olması tesadüf değilmiş, çok lezzetliydi gerçekten.

fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo çocuklar bankta fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo fitzcardo genel

Ertesi sabah erkenden uyandık ve rezervasyon yaptırdığımız teknemize doğru yol aldık. Tekne de denmez aslında 3 metrelik motorlu bot. Botun büyüklüğünü siz seçiyorsunuz.

yellowboats

We 4 kişi için ideal olan orta boylu olanı tercih ettik. Günlüğüne 65 euro ödedik. Yellow boats organizasyonundan bir kişi öncelikle Tolga’yla birlikte açıldı. Açık denizde yarım saatlik eğitim verdi. Tolga geldiğinde önce endişeli görünüyordu. Hatta eğitmen Tolga’yla şakalaştı: ” Kaptan korkma, ne yapman gerektiğini biliyorsun!” diye. Time 10 gibi açıldık denize. Biz açıldıkça Tolga da açıldı, keyif almaya başladı. Kiraladığımız bu botlar toplam 12 tane koya gidebiliyor. Koylardan çoğuna deniz yolu dışında ulaşmak imkansız. Biz en çok iki koyda vakit geçirdik. Karaya kadar yüzdük. Selin yüzmeyi öğrenmişti ama yardımsız ilk defa bu kadar uzun yüzdü ve karaya çıktı. Balıklar botun çevresinde birikiyorlardı. Sandviçlerimizden arta kalanlarla balıkları besledik.

IMG_7674 IMG_7680IMG_7681 IMG_7689 IMG_7691 IMG_9715 IMG_9723 IMG_9727

Aslında saat 4 ‘de teslim etmemiz gerekiyordu ancak hava bulutlanmaya başlayınca 3 gibi teslim ettik. Aile olarak tüm günü küçücük bir botta geçirdik. Sohbet ettik, hayal kurduk. Aslında Selin kurdu hayalleri. Biz onunkilere ortak olduk.

Eve dönerken Antisamos Plajı’nı gördük. Bu plaj Kefalonya’da çok popüler. Su sporları aktiviteleri var. Çok geniş bir plaj ve kumluk. Bu yüzden ziyaretçisi de çok.

IMG_7696

Akşam Mark ın tavsitesiyle tamamen lokal bir Yunan lokantasına gittik. (Rombolis taverna) Kaldığımız yere 3 km mesafede olan bir köyün içinde bir karı koca ve çocuklarının işlettiği, sadece mangalda et yapan bir köy tavernası. Kendi yetiştirdikleri hayvanların etlerini kullanıyorlar. Keçi ve kuzu pirzola son dönemde yediğimiz en lezzetli yemeklerdi. Fiyatlar da gerçekten son derece ucuz. Yolu düşenlere şiddetle tavsiye ederim.

Rombolis tavern 1 Rombolis tavern 2 Rombolis tavern 3

Son günün sabahını eve 500 metre mesafedeki Melissani Mağarasını gezmek için ayırdık. Mağara çok ünlü. En çok turist otobüsünü burada gördük. Ormanın ortasında bir boşluk aslında bir delik var. Aşağıya baktığınızda bir göl mağarası görüyorsunuz. Mağaradaki gölde 15 dakika kadar tekneyle gezdiriyorlar sizi. per person 7 Euro, 6 yaş üstü çocuklar 4 Euro. Oluşan yapı inanılmaz. Gölde gezerken hiç güneş almayan yerler karanlık, sonrasında ormanda açılan boşluktan süzülen ışık göle yansıyor ve masmavi aydınlanıyor çevreniz. Değişik bir deneyimdi.

IMG_7711

IMG_7726

IMG_9755 IMG_9745 IMG_7735 IMG_7734

Melissani Mağarası’nı da gördükten sonra artık havaalanına doğru yol aldık. Again 3 uçak, yine yorgunluk. Ama bence değdi.

Sonuç olarak Kefalonya, bize yakın Yunan adalarından daha farklı. Son derece yeşil ve bir o kadar da dağlık bir ada. Biraz Adriyatik denizindeki Hırvat adalarının havası var. Özellikle İngiliz ve İtalyan turistler tarafından keşfedilmiş durumda. We 5 gün içinde sadece kuzey kısmını gezebildik. Tüm adayı hakkıyla gezebilmek için bence en az 10 gün ideal. En beğendiğimiz ilk 5 ada arasına girdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle plajları ve köylerinden büyük keyif aldık.

Sırada Girit gezimizin detayları var. Stay with love…

This entry was posted in Kefalonya, GREEK ISLANDS, Abroad and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Ionian Sea island of Kefalonia emerald

  1. kaan says:

    Resimler ve anlatım için teşekkürlerLakin biraz daha fiyat bilgileri olsa inanın daha iyi olurtekne dışında net bir fiyat bilgisi yokGenede teşekkür ederiz emeginize saglıkKonakladıgınız rutubetli olan 🙂 evin tam yeri lütfen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *